Haber

Afyonkarahisar Valisi Yiğitbaşı, depremzede öğrenciye ‘papağan’ hediye etti

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Adıyaman’da muhabbet kuşunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan 10 yaşındaki depremzede Emir Altıntaş’a muhabbet kuşu hediye etti.

Vali Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki depremzedelerin eğitim gördüğü Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Burada sınıfları gezen Yiğitbaşı, sarı renkli muhabbet kuşunu depremde kaybettiğini ve üzüldüğünü İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci’ye söyleyen 4’üncü sınıf öğrencisi Emir Altıntaş’ı şaşırttı.

“Kuşa limon adını verdi”

Küçük çocuk, Yiğitbaşı’nın kendisine hediye ettiği sarı renkli muhabbet kuşunu alınca çok sevindi.

Emir Altıntaş, gazetecilere “Adıyaman’dan geliyorum. Kuşum depremde öldü. Yeni kuş verdiler. Çok memnun kaldım. Değer mi bilmiyorum. Adını limon koyacağım.” ’.Çünkü benim ölü kuşumun adı da limondu.” söz konusu.

Yiğitbaşı, deprem bölgesinden Afyonkarahisar’a gelen 800’den fazla öğrencinin eğitime başladığını vurguladı.

Depremin yaralarının hep birlikte sarılacağına işaret eden Yiğitbaşı, “Derslerimizin güzel bir şekilde hazırlanması bizleri sevindirdi. Ailelerimiz de buna çok müteşekkir. Az önce sarı kuş isimli bir çocuğa hediye ettik. Depremde kaybettiği muhabbet kuşu Buyruk. Sınıftaki diğer çocukların da benzer hikayeleri var. Sınıf olarak kuşa birlikte bakacaklar. Hayatlarının devam edeceğini göstermesi açısından güzel bir örnek oldu.” dedi.

Yiğitbaşı ve beraberindekiler, depremzedelere kitap ve defter gibi hediyeler vererek ziyareti sonlandırdı.

haber-damal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu