Haber

Meteoroloji’den kuvvetli yağmur ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre, ülkenin az bulutlu ve çok bulutlu, Ege Bölgesi kıyıları, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz’in doğusu ve Orta Karadeniz’in sağanak yağışlı; Doğu Anadolu’nun doğu kesimlerinin yağmurlu ve karla karışık, yüksek kesimlerinin ise karlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri ile Maraş’ın güneybatı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile İskenderun Körfezi’nde güneyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi beklendiğinden olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. (HABER MERKEZİ)

habertarakli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu