Haber

Xi, Makao Sar Şefi ile Görüştü

Başkan Xi Jinping, Çin’in başkenti Pekin’de görev ziyaretinde bulunan Makao Özel İdari Bölgesi (SAR) Şefi Ho Iat Seng ile bir araya geldi, 23 Aralık 2022. (Fotoğraf: Li Tao/Xinhua)

PEKİN, 24 Aralık (Xinhua) — Devlet Başkanı Xi Jinping, başkent Pekin’e bir görev ziyaretinde bulunan Makao Özel İdari Bölgesi (SAR) Şefi Ho Iat Seng ile Cuma günü bir araya geldi.

Görüşme sırasında Xi, Makao’daki mevcut durum ve Makao ÖİB hükümetinin çalışmaları hakkında Ho’dan bir rapor dinledi.

Xi, geçen yıl boyunca Ho’nun SAR hükümetinin yönetimini ihtiyatlı ve sağlam bir şekilde yürütmesinin yanı sıra genel toplumsal istikrarı sürdürmesine öncülük ettiğini söyledi.

Xi ayrıca Makao ÖİB hükümetini Makao’da ulusal güvenliğin korunmasına ilişkin yasa değişikliğini istikrarlı bir şekilde ilerletmeye, yerel oyun hükümlerinin revizyonunu ve yeni bir oyun imtiyaz teklifini uygun şekilde değerlendirmeye ve Guangdong-Makau derin işbirliği bölgesinin inşasında somut olmaya çağırdı. Hengqin’de. ilerlemeye öncülük ettiğini belirtti.

Xi, merkezi yetkililerin Ho hükümeti ve Makao ÖİB hükümeti tarafından yapılan çalışmaları tamamen desteklediğini söyledi.

Başkan Xi, merkezi yetkililerin “tek ülke, iki sistem” politikasını tam, inançlı ve kararlı bir şekilde uygulayacaklarını ve “bir ülke, iki sistem” ilkesinde yeni bir çığır açmaya çabalayarak Makao ÖİB’nin avantajlarının tam olarak kullanılmasını destekleyeceklerini söyledi. Macau özellikleri ve çağdaş bir yaklaşımla uygulama. Sosyalist bir ülkenin inşası için her cephede yeni ve daha büyük katkılarda bulunacaklarını vurguladı.

Toplantıya oburlarının yanı sıra Han Zheng, Ding Xuexiang ve Xia Baolong da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu