Haber

Almanya, TRT Sıradan dizisi Metamorfoz’dan rahatsız oldu

TRT’nin yeni dijital platformu “elbette” seyahat girişimini konu alan Metamorfoz’u yayınladı. Diziye Almanya’dan tepki geldi.

Dizi, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni devirmeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Kavala’yı konu alıyor.

Almanya’da kültür ve medya alanında faaliyet gösteren altı sivil toplum kuruluşu, TRT’nin dijital platformunda yayınlanan Osman Kavala konulu diziye “Kavala’yı itibarsızlaştırdığı ve küçük düşürdüğü” gerekçesiyle tepki gösterdi.

“ENDİŞELENİYORUZ”

Türkiye-Almanya Kültür Forumu, Uluslararası PEN, PEN Almanya Merkezi, PEN Berlin, Güzel Sanatlar Akademisi ve Sınır Tanımayan Gazeteciler tarafından yapılan ortak açıklamada, Osman Kavala hakkında “ciddi endişe” bulunduğu belirtildi. Gezi davası ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Açıklamada, ” Kültür destekçisi ve aydın Osman Kavala’yı küçük düşüren ve küçük düşüren bir dizinin devlet televizyonu TRT’nin dijital platformunda yayınlanmasından derin endişe duyuyoruz.söylendi.

KAYNAK: DW

haberviransehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu