Haber

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Emekli ve Asgari Ücretten Vergi Alınmaması Gerektiğini Söyledi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında çarpıcı bir teklifte bulundu. Emeklilerden ve temel ücretlilerden vergi alınmaması gerektiğini belirten Destici, “Geliri olanlardan ve varlıklı olanlardan vergi alınıyor” dedi.

“BU HAK DEĞİL, HAK DEĞİL”

Vergi sisteminde kapsamlı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu belirten Destici, “Bu maliyetlerin yükü tüm vatandaşlarımıza yüklenmemeli. Gelir düzeyi düşük olanla geliri yüksek olan aynı ÖTV’yi ödemesin. Akaryakıt vergisi, bu adil ve adil değil.”

“EMEKLİLİK VEYA ASGARİ YEMDEN VERGİ ALINMAMALIDIR”

Destici, açıklamasına şöyle devam etti: “7 bin 500 lira emekli maaşı veya 11 bin 400 lira asgari ücret alan Türkiye’nin en zengin ve varlıklı kişisiyle benzinliğe gittiğinde aynı ÖTV’yi ödemesin. Kazananlardan alınan, zengin, emekli veya “Asgari ücretten vergi alınmamalı ve alınmamalıdır. Dolayısıyla burada bir düzenlemeye ihtiyaç var.”

“HAYAT KISA SÜREDE”

İstanbul’un Esenler ilçesinde yaşanan olaya değinen Destici, “Biz Müslümanız, inanıyoruz. Kısasta da hayat var, bir an önce ‘kısasta da hayat var’, bazı suçlara idam cezası gelmelidir” dedi. Türk anayasasında yeniden.” konuştu

salpazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu