Haber

Didim’de Buğday Hasadı Sevinci İkinci Kez Yaşanıyor

Sosyal belediyecilik projeleri kapsamında tarımda örnek uygulamaları hayata geçiren Didim Belediyesi, ikinci kez buğday hasadının sevincini yaşıyor. Geçtiğimiz aylarda yeniden ekilen buğday, Didim Belediyesi tarafından Balat İlçesi’ndeki 74 dönümlük arazide hasat edildi. Hasada Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener katıldı.

Didim Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen hasatta 30 tonun üzerinde buğday elde edilmesi planlanırken, hasat tamamlandıktan sonra işlenecek buğdaylar un ve bulgur olarak hazırlanacak. Hazırlanacak un ve bulgur, Didim Belediyesi’nin patentli markası ‘Didyma’ etiketiyle Didimli vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Hasatla ilgili açıklamalarda bulunan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “2021 yılında ilk ektiğimiz buğdayı geçen yıl ilk kez hasat ettik ve ilk ürünlerimizi aldık. Bu yıl tarlamızda ikinci hasadımızı gerçekleştiriyoruz. 30 tondan fazla ürün almayı planlıyoruz. Üreteceğimiz ürünleri un ve bulgur olarak işleyip “Didyma” markamız adı altında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtarak aile bütçelerine katkı sağlayacağız. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

mengen-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu