Haber

Elektrik tesisatındaki arıza evi küle çevirdi, 6 günlük bebek ölümden döndü

Elektrik tesisatındaki arıza evi küle çevirdi, 6 günlük bebek öldü

ANKARA – Ankara’da elektrik tesisatında çıkan yangın bir evi kullanılamaz hale getirdi. 6 günlük bebeğin de bulunduğu 6 kişi dumandan etkilenirken, yangının çıktığı apartmandan toplam 19 vatandaş tahliye edildi.

Olay, Keçiören ilçesi Kiraz Sokak üzerindeki bir apartmanda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evin elektrik tesisatındaki arıza nedeniyle çıkan yangın kısa sürede tüm binayı sardı. Yangını gören vatandaşların müdahalesi ile iki dairede mahsur kalan ve dumandan etkilenen toplam 6 kişi kurtarıldı. Dumandan etkilenen ve aralarında 6 günlük bebeğin olduğu öğrenilen 6 kişi, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye sevk edildi. Apartmanda mahsur kalan diğer 13 vatandaş itfaiyenin müdahalesiyle tahliye edildi. Kontrol altına alınan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

“Öncelikle doğalgaz hattını kapattık”

Olayın görgü tanıklarında İşte Doğan, “Duman ve alevleri gördüm. Komşunun kapısını kırıp içeri girdim. Yan apartmanda bir genci ve anne ve çocuklarını çıkardık. Daha sonra itfaiye geldi. ve diğer vatandaşları tahliye ettim.Çıkardığım şahısların yüzleri simsiyahtı.Hepsine bir nefeste girip çıktık.Mutfak ve odalar yanıyordu.Çok duman vardı.Bir sonraki- kapı komşunun 6 günlük bebeği ve 2 yaşında çocuğu ilk iş olarak doğalgaz limitini kapattık bir kişi balkondan kendini attı bir de engelli çocuk vardı dışarı çıkardık orda sınırda kriz yaşayan insanlar oldu. Sağlık ekipleri müdahale etti. Çok şükür can kaybı olmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu