Haber

Emine Erdoğan’a teslim edilen Togg’un parasını kim ödedi? Merak edilen soru cevaplandı

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’un ilk teslimatı için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tören düzenlendi. “Anadolu” renginde “34 EE 2071” plakalı Togg T10X, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a teslim edildi. Togg’un plakasına Başkanlık bileti takıldığı görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makam arabası olarak kullanacağı araç Gemlik renkli Togg olacak.

EMİNE ERDOĞAN’A KAYITLI

’34 EE 2071′ plakalı otomobilin plakası Emine Erdoğan’a ait. Kendi adına kayıtlı araçla ilgili konuşan Emine Erdoğan, “Aracın kullanımı da çok rahat, yağ gibi akıyor, dönüşler keskin virajlar alabiliyor, harika, bu yüzden içiniz çok huzurlu. Bunu anlayacaksınız.” Eğer onu kullanırsan, harika bir araç.”

“Emine Hanım parasını ödedi”

Dün katıldığı canlı yayında teslim töreniyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aracı Emine Erdoğan’ın kendi parasıyla aldığını ifade etti. Erdoğan, “Kırmızı araba tereddütsüz Emine’ye parayı veren oydu. Bizim resmi aracımız başkası. Ben de Gemlik’te aracı kullandım, konforu bugüne kadar şahit olmadığım bir şey. ofis aracım.Aslında çok ama çok rahat.Yani virajlardan yola çıkmaya,alışılmış elektrikli olması vs işi daha da huzurlu ve konforlu hale getiriyorlar.İstasyonlar da olmaya devam ediyor. yurdun her yerinde ağır yapılı.Eşim aslında bu araçtan çok memnun.Ayrıca çok huzurlu ve rahat.O da doğal.Bir diğer ofis arabamız da keyifli ve huzurlu.Ülkemize hayırlı olsun. “

“ÇAĞIN ARABASINI ÜRETMEK ONUR VERDİ”

Teslim töreninin ardından test sürüşü yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizin hissettiğiniz gibi biz de bu heyecanı hissettik. Devrim arabası sıkıntısının ne tür usulsüzlüklere yol açtığını biliyorsunuz. Devrimden sonra biz de dönemin arabasını üretebildik. .Sadece türkiye yollarında değil dünya yollarında togg’un arabasını izleyeceğiz kırmızı olan bana ait değil hanıma ait Azerbaycan’a gidecek Özbekistan’a gidecek .Her şey yolunda gidiyor.177 bin başvuru oldu.Şu anda Gürcan Beyler üretim olarak yetiştirebilseler bu sayı 277 bin olur” sözlerini kullandı.

haberevren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu