Yaşam

Endonezya’da Kainat Güzeli yarışmasına katılan kadınlar polise şikayette bulundu.

2023 Kainat Güzeli Endonezya yarışına katılan kadın yarışmacılar, organizatörlerin kendilerinden zorla üstlerini çıkarıp fotoğraf çekmelerini istedikleri gerekçesiyle polise şikayette bulundu.

KENDİLERİNDEN İÇ ÇAMAŞIRLARINI ÇIKARMALARINI İSTEDİLER

Kainat Güzeli Endonezya 2023, 29 Temmuz’dan 3 Ağustos ortasına kadar başkent Jakarta’da düzenlendi. Yarışma sırasında organizatörlerin kadın yarışmacılara cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi. Olayla ilgili polise şikayette bulunan yarışmacılar, organizatörlerin fiziksel muayene için iç çamaşırlarını ve üstlerini çıkarmalarını istediklerini ve bunu erkeklerin de içinde bulunduğu 20’den fazla kişinin önünde yaptıklarını söyledi.

AÇIKLAMA YAPMADLAR

Yetkililer olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Organizatörler suçlamalar karşısında sessizliğini korurken, Kainat Güzeli Organizasyonu’ndan açıklama geldi. “Geçenlerde Kainat Güzeli Endonezya 2023 yarışması ve Endonezya’da etkinliği düzenleyen lisans sahibi ile ilgili iddiaları öğrendik. Bayan Kainat, cinsel istismar ve uygunsuz davranışlarla ilgili tartışmaları çok ciddiye alıyor. Kadınlar için güvenli bir ortam sağlamak, Kainat Güzeli’nin en tepesinde yer alıyor. Öncelik teşkilat ve bu konuyu araştırıyoruz” dedi.

Kadın grubunun avukatı Mellisa Anggraeni, yarışmacıların organizatörlerin isteği üzerine üstlerini tamamen çıkardıktan sonra fotoğraflarının çekildiğini söyledi.

kalecik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu