Haber

Gaziantepli siyasetçilerden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan ve MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Uzer, yaptığı açıklamada gazetecilerin toplumun gözü, kulağı ve dili olduğunu belirtti.

Gazetecilerin yıpratıcı ve zorlu koşullara rağmen üstün bir gayretle topluma hizmet ettiklerini belirten Uzer, “Gazetecilik mesleği fedakarlık gerektiren önemli bir meslektir. Ulusal, yerel medyada veya diğer platformlarda görev yapan basın çalışanları önemli görevleri yerine getirmektedir. toplumu bilgilendirme ve aydınlatma görevini üstlenmektedir.Aynı zamanda demokrasimizin güçlü ve sağlam temeller üzerine inşa edilmesinde, düşünce ve düşünce özgürlüğünün geliştirilmesinde önemli bir görev üstlenmektedir.” sözlerini kullandı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, gazetecilerin gece gündüz demeden her türlü ağır kural altında haber ve bilgiyi objektif bir şekilde toplum yararına yönlendirme konusunda değerli bir misyonu yerine getirdiklerini belirterek, haber alma, bilgilenme, toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek.

MHP Gaziantep Milletvekili Doç. Ali Muhittin Taşdoğan ise gazetecilik mesleğinin zor ama onurlu, sorumluluk, fedakarlık ve vicdan gerektiren mesleklerden biri olduğunu belirterek, gazetecilerin halk için kutsal bir görev üstlendiğini ve zaman zaman zorluklarla karşılaştıklarını belirtti. Bu görevi yerine getirirken zamana

Fazla mesai kavramı olmadan her kural altında görevini yapmaya çalışan gazetecilerin özverili çalışmalarının takdirin üzerinde olduğunu belirten Taşdoğan, şöyle konuştu:

“Günümüzde toplumların aydınlanmasında ve tepkisinde önemli bir rol oynayan basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişleterek tek yönlü bilgi paylaşımından ikili ve eş zamanlı bilgi paylaşımına kadar uzanmıştır. hızlı, anlaşılır, tek taraflı olmayan ve gerçekçi bir haber anlayışı.

ivrindiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu