Sağlık

İlaç fiyatları artacak mı? İlaçların gelmesi ne kadar sürdü? 2022 güncel ilaç fiyatları ne kadar?

Son zamanlarda duydum haberler Gün ortasında ilaç fiyatlarında artışlar yaşanmaya başlandı. Vatandaşlar ilaç fiyatlarına zam yapacak mı? Sorusu gün içinde internette sıkça sorulur ve araştırılır. Bu konuda merak edilen ve araştırılan bir diğer soru da uyuşturucuya ne kadar zam geldi? Yeni ilaç fiyatları ne kadar? Soruları var. Peki ilaç fiyatlarında artış olacak mı? Uyuşturucudaki artış ne kadar oldu? Güncel ilaç fiyatları ne kadar?

İLAÇ FİYATLARI ARTACAK MI?

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’na göre, Aralık ayında beşeri tıbbi işlerin ücretlendirilmesinde kullanılacak 1 euro’nun Türk lirası bedeli yüzde 36,77 artırıldı.

İLAÇLAR NE KADAR ARTTI?

Artışla birlikte fiyat korumalı işlerde terazinin değeri 37,10 lira oldu. Diğer eserler için terazinin fiyatı 19,39 lira oldu. Temmuz ayında yapılan düzenleme ile fiyat korumalı eserlerde bu değerler 27,13 lira oldu. Diğer işlerde 14.18 liraydı.

“YILDA BİR KEZ ARTIŞ YAPMAK DOĞRU DEĞİL”

Bazı ilaçların piyasada bulunmadığı iddialarına ilişkin dün açıklama yapan Bakan Koca, “Gündemimizin en önemli konusu bu. Sorunları çözeceğiz. Maliyetler arttı, çözüm için yol haritamız var. İlaç fiyatlarına yılda bir zam yapılması doğru değil.Belirli dönemlerde en az 2 kat olması gerekiyor.Biz görüşündeyiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu